Görüntülü Diafon Nedir?

08/27/2019

 
VİDEO İNTERKOM(DİAFON) SİSTEMİ NEDİR?
Video İnterkom (Diafon) sistemleri, ses ve video sinyallerini iletmek, almak bunu bununla birlikte kapıyı açmak amacıyla tasarlanmış çift yönlü iletişim sağlayan elektronik cihazlardır.
Bu sistemler aşağıda tanımlandığı gibi villa, apartman ve sitelere çok çeşitli çözümler sunar;
 
 
 
 
İnterkom (Diafon) Sistemleri: Kurulum yapılacak konumlar arasında kablo kullanabilecek bir imkan varsa, kablolu bir sistem size daha fazla lokal güvenlik sağlar ve yakın sistemlerdeki olası parazitleri ortadan kaldırır. Bu sistemlerle kullanılabilecek CCTV(4+1), Cat-5/6 gibi farklı kablo tipleri bulunmaktadır. Bir görüntülü interkom (diafon) sistemi düşünüyorsanız, kablolu bir sistem en iyi çözüm olabilir.
 
Villa Tipi Görüntülü İnterkom (Diafon): Bu sistemler sesli, kameralı bir zil paneli ve bu zil paneli ile iletişim kurabilen bir iç monitöre sahiptir. Bazı sistemler paralel bağlantı ihtiyacından dolayı birden fazla iç monitöre sahip olabilir. Uzak mesafelerde parazit olmadan video göndermenin zorluğu ve stabilizasyonu göz önüne alındığında, çoğu sistem kablolu görüntülü diafon (villa set) sistemlerinden oluşmaktadır.
 
Apartman Tipi Görüntülü İnterkom (Diafon): Bu tür sistemler giriş kapısında bir zil paneline veya sistem gereksinimine göre ziyaretçiyi görebilecek sayıda birden fazla zil paneline sahip olabilir. Ziyaretçi dairenin numarasını tuşlar ve arama sağlanır, ev sahibi ziyaretçinin görüntüsünü alır, dilerse çağrıyı cevaplar ve sesli iletişim sağlar, ardından kapının kilidini açmak için kilit aç düğmesine basabilir, dilerse çağrıyı sonlandırabilir.
 
Sisteminizi seçmek için yardıma ihtiyacınız olursa, www.commax.com.tr adresini ziyaret edebilir, ürünlerimizin 360° görsellerini görüntüleyebilir, 0212 220 15 88 numaralı iletişim hattımızdan  ürün uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

© Tüm Hakları Saklıdır | Ana Sayfa | İletişim